Kateheza 30.1.2022.

Dragi prvopričesnici!

Tema kojoj ćemo posvetiti neko vrijeme svoje kateheze govori o velikoj istini koju trebamo upamtiti: Bog nas ljubi i želi naše spasenje. On oprašta i kada nismo onakvi kakvi bismo trebali biti jer nas ljubi. Sveta ispovijed zacjeljuje ono što smo grijesima pokidali. A milostivi Bog više voli oprostiti nam negoli provesti sud pravde, jer Njegovi smo. Iz ljubavi nas je stvorio, oprašta nam jer nas voli, a od nas traži samo da budemo iskreni i da se pokajemo za ono što nije dobro – to je sveta ispovijed. Molim vas pogledajte na linku kratke crtane filmove, pročitajte ovaj kratki odlomak sami ili (još bolje) sa svojima u kući i riješite kratki zadatak o Zakeju i Isusu!

Pratio vas i sve vaše Božji blagoslov!


 

Zakej carinik

I uđe (Isus) u Jerihon. Dok je njime prolazio, 2 eto čovjeka imenom Zakej. Bijaše on nadcarinik, i to bogat. 3 Želio je vidjeti tko je to Isus, ali ne mogaše od mnoštva jer je bio niska stasa. 4 Potrča naprijed, pope se na smokvu da ga vidi jer je onuda imao proći. 5 Kad Isus dođe na to mjesto, pogleda gore i reče mu: »Zakeju, žurno siđi! Danas mi je proboraviti u tvojoj kući.« 6 On žurno siđe i primi ga sav radostan. 7 A svi koji to vidješe stadoše mrmljati: »Čovjeku se grešniku svratio!« 8 A Zakej usta i reče Gospodinu: »Evo, Gospodine, polovicu svog imanja dajem siromasima! I ako sam koga u čemu prevario, vraćam četverostruko.« 9 Reče mu na to Isus: »Danas je došlo spasenje ovoj kući jer i on je sin Abrahamov! 10 Ta Sin Čovječji dođe potražiti i spasiti izgubljeno!«

 

Skip to content