IZLET MINISTRANATA ŽUPE NOVA BUKOVICA I PJEVAČA DJEČJEG ZBORA SV. ANE

Dana 14. travnja 2023. organiziran je izlet za ministrante i pjevače dječjeg zbora sv. Ane koje se trude i svojim zalaganjem doprinose ljepoti bogoslužja u našoj župnoj crkvi i kapelama. Ukupno je išlo trideset i dvoje ministranata i pjevača. Prvo smo obišli đakovačku katedralu i baziliku sv. Petra koja nas je zadivila svojom ljepotom. Dočekala nas je kustosica Muzeja Josipa Jurja Strossmayera u Đakovu i provela kroz kriptu katedrale. Potom smo išli u spomenuti muzej biskupa Strossmayera gdje su nas lijepo dočekali i približili lik i djelo ovoga velikoga biskupa i mecene. Zatim smo obišli Državnu ergelu u Đakovu gdje su nas srdačno dočekali, sve nam potanko objasnili o povijesti ergele i značenju lipicinaca za našu divnu Slavoniju. Nakon detaljnog obilaska uputili smo se u Osijek u posjet konkatedrali sv. Petra i Pavla gdje su naši mali zboraši i zapjevali, potom smo se pomolili i krenuli na ručak. Poslije ručka i okrjepe obišli smo osječki Zoološki vrt u kojem smo vidjeli mnoge životinje iz raznih dijelova svijeta i u njima prepoznavali veličanstvena djela Njegova stvaranja.

Skip to content