Raspored blagoslova obitelji

Blagoslov obitelji je događaj vjere u kojemu kršćanska obitelj želi primiti Božji blagoslov za sebe i svoju imovinu. Stoga vas molim da se to kratko vrijeme najprije pomolimo, zazovemo Božji blagoslov u sabranosti i skrušenosti a zatim možemo postaviti pitanje u svezi onoga što vas zanima. Križ na stolu podsjeća nas da je toga trenutka Krist središte naše kuće, obitelji, srca i pameti.

27. 12. KOZICE – (od 8:30 sati)

             Svećenik 1 – Od crkve prema Slatini do škole zatim neparna strana i Rim

             Svećenik 2 – Od crkve prema Novoj Bukovici zatim neparna strana  

28.12. DOBROVIĆ, BUKOVAČKI ANTUNOVAC (od 9:00 sati) – Svećenik 1

             BORIK (od 8:30 sati) – Svećenik 2

NOVA BUKOVICA

29.12. Vinogradska (od 8:30 sati) – Svećenik 1

             Matije Gupca (od kraja) i Jelačićeva (od 8:30 sati) – Svećenik 2

30.12. Zagrebačka (od groblja) (od 8:30 sati) – Svećenik 1

             Vukovarska (od Mikleuša) (od 8:30 sati) – Svećenik 2

NOVA BUKOVICA (od 14:00 sati)

31. 12. – Zrinskih i Frankopana (od kraja) – Svećenik 1

                Kolodvorska, Mikićeva, Maračićeva i Ivoševa – Svećenik 2

2. 1. ČOJLUG, ČETEKOVAC I BALINCI (Od 8:30)

         Svećenik 1 – kreće iz Čojluga

         Svećenik 2 – kreće iz Balinca (od Lovačke kuće)

3. 1. MILJEVCI (od 8:30 sati)

ULICE: I. Cicvarića (od Brezika) – Svećenik 1

             Kralja Tomislava (od groblja prema centru) – Svećenik 2

             i na kraju Dravska ulica

MIKLEUŠ (od 8:30 sati)

4. 1. Nikole Šubića Zrinskog (od groblja do kraja)

         Svećenik 1 (lijeva strana) Svećenik 2 (desna strana)

5. 1. Matije Gupca (od kraja prema centru) – Svećenik 1

        Zagrebačka, Kozarčeva, Zajčeva i Školska – Svećenik 2

7. 1. GORNJE VILJEVO I DONJA BUKOVICA (od 14:00 sati)  – Svećenik 1

         BREZIK (od 14:00 sati) – Svećenik 2

8. 1. MIKLEUŠ (od 8:30 sati) – Mažuranićeva, Kanižlićeva, Jabučik i Jelačićeva

NAPOMENA: Blagoslov počinje u 8:30 sati, osim gdje je naglašeno od 14:00 sati. Molimo Vas ukoliko želite primiti svećenika da psi ne budu pušteni kako bi sve proteklo dostojanstveno. Prvi puta dolazim u Vaša dvorišta te je za očekivati da će psi reagirati. Bez obzira koliko pas bio dobar treba shvatiti kako je on životinja koja reagira na sebi svojstven način – instinktivno. Molbu upućujem ponajprije zbog ministranata, nitko ne može preuzeti odgovornost za nečije dijete i dovesti ga u opasnost da ih pas ugrize ili isprepada tako ni župnik ne smije sebi to dopustiti. Tamo gdje bude pas u mogućnosti napasti i pušten bit će jasan znak da tamo ne trebamo ulaziti i da nismo dobrodošli što ćemo, naravno, poštivati. Unaprijed Vam se zahvaljujem na razumijevanju!

Skip to content